"Wiem, co wybieram"- już 9 polskich firm włączonych do międzynarodowego programu. | Ochoroba.pl
15.07.2020 Dziś imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza


"Wiem, co wybieram"- już 9 polskich firm włączonych do międzynarodowego programu.

Program ?Choices"  to inicjatywa mająca na celu ułatwienie konsumentom wyboru produktów, w których zawartość wybranych składników jest zgodna z zalecanymi normami. Równocześnie program ten ma zachęcić producentów żywności do zmiany receptur produktów żywnościowych, tak by  ich skład był zgodny z zaleceniami żywieniowymi na świecie. W tej chwili w akcji bierze udział 50 krajów, w Polsce produkty spełniające wymagane kryteria opatrzone są logiem ?Wiem, co wybieram".

Aby produkt mógł zostać włączony do programu musi zawierać odpowiednią ilość cukru, sodu, tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans. W Polsce te kryteria zostały spełnione przez takie firmy jak: Fortuna, Bakalland, Frosta, Hop Polska, Unilever Polska, Rieber Foods Polska, piekarnia Vini.

Program ?Wiem, co wybieram" zyskał poparcie wielu polskich, cienionych instytucji naukowych: m.in.  Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, Fundacji Promocji Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: wiemcowybieram.plNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT