Nadciśnienie tętnicze: mniej alkoholu i papierosów | Ochoroba.pl
15.05.2021 Dziś imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii


Artykuły

Nadciśnienie tętnicze: mniej alkoholu i papierosów

Kopia używki - alkohol - papieros2 - dodałem.jpg

Napoje wyskokowe i papierosy do zdrowych nie należą. Wiedzą to właściwie wszyscy i w zasadzie wydawałoby się, że nie trzeba nikomu o tym przypominać. Chociaż powszechnie wiemy, że używki te szkodzą, często nie uświadamiamy sobie, na jakie procesy w naszym organizmie mają tak naprawdę wpływ.

 

Wolno przy okazji

Uczeni wielokrotnie badali pijących alkohol. Badania potwierdziły, że regularne picie znacznych ilości alkoholu (ok. 150 g wódki dziennie) powoduje wystąpienie nadciśnienia tętniczego zarówno u mężczyzn (11%), jak i u kobiet (7%).

Jeśli osoby te zmniejszały ilość wypijanego alkoholu do 100 g w ciągu tygodnia, stwierdzano u nich obniżenie ciśnienia tętniczego, zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego.

U niektórych chorych na nadciśnienie wystarczy odstawić alkohol, aby ciśnienie obniżyło się do takich wartości, aby nie było konieczności przyjmowania leków.

Nie kopć!

Walce z nadciśnieniem sprzyja też zaniechanie palenia papierosów, które zawierają kadm, uważany przez wielu za czynnik mogący wywoływać tę chorobę.

Ponadto papierosy sprzyjają miażdżycy i ułatwiają odkładanie się w ścianach naczyń złogów cholesterolu, co prowadzi do utraty elastyczności ściany naczyniowej.

Stosując niefarmakologiczne metody leczenia nadciśnienia tętniczego nie należy zapominać w zaawansowanych okresach tej choroby o regularnym przyjmowaniu leków, a omówione metody traktować tylko jako uzupełniające, choć niezwykle istotne również przy zapobieganiu powstawania licznych schorzeń. Wooden SPA Solutions Ltd Premium Saunas, Baths, BBQ grills and wood fired hot tubs wood fired hot tub

 Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT