29.03.2024 Dziś imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona


Ile trzeba spalić kalorii, zeby schudnąć jeden kilogram?



Posty:
91

Pytanie jak w temacie.
Ćwiczę codziennie na rowerku i spalane kalorie wyświetlają się na liczniku, ile kalorii muszę spalić, żeby schudnąć 1 kg?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżej



nie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
240
dietetyk

Aby schudnąć 1 kg należy spalić 7000 kcal więcej niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne.
Taki wynik można osiągnąć, jeśli przez tydzień, każdego dnia dostarczamy organizmowi 1000 kcal mniej niż wynosi nasze zapotrzebowanie.
Pozdrawiam,
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
88
nie związana/y ze służbą zdrowia

Kiedyś czytałam, że nie powinno się stosować diet poniżej 1000 kcal? dlaczego?

Posty:
322
dietetyk

Podczas stosowania diet odchudzających, nie powinno się jeść mniej niż 1000 kcal. Dieta poniżej tej wartości może doprowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych - brakuje w niej składników odżywczych jak białka, witamin i cennych składników mineralnych.
Restrykcyjne odchudzanie się dietą poniżej 100 kcal może doprowadzić do problemów ze zdrowiem, pogorszenia stanu skóry, włosów, paznokci, pogorszenia samopoczucia i zdolności uczenia się. Jeśli więc z tabeli wynika, że organizm potrzebuje zaledwie 1800 kcal na dobę, to przy odchudzaniu warto zastosować dietę 1000 kcal a nie 800 kcal.

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Dlaczego na początku odchudzania się waga spada dość szybko, a potem tempo spadku wagi się spowalnia lub nawet staje w miejscu? wielokrotnie słyszałam od koleżanek, że tak się dzieje i niestety kiedy waga się zatrzymywała to rezygnowały z odchudzania.

Posty:
322
dietetyk

Proces odchudzania można podzielić na trzy etapy pod względem spadku masy ciała.
Początkowo utrata masy ciała jest dość duża, początkowo wiąże się to z utratą wody a także utratą tej masy ciała którą nabyliśmy w ostatnim czasie.
Podczas drugiego etapu spadek masy ciała zaczyna stosunkowo maleć lub nawet zatrzymuje się. Dochodzimy często do masy ciała, którą utrzymywaliśmy przez dłuższy okres w naszym życiu. Taki okres należy przeczekać, nadal stosując dietę, a znowu zauważymy efekty chudnięcia. Czasami spadek masy ciała może się zatrzymać, ponieważ ciało potrzebuje czasu na regenerację i może przeczekać taki sam okres, kiedy następowała szybka redukcja masy ciała. Z pewności gdy zatrzymuje się nasza masa ciała, nie powinno się rezygnować z diety, gdyż szkoda tych wysiłków które dotychczas podjęliśmy.

Posty:
91
nie związana/y ze służbą zdrowia

organizm się przyzwyczaja do niskiej dawki energii, niestety

Posty:
240
dietetyk

Proces odchudzania często jest przedstawiony jako schodzenie po schodach wieżowca - co jakiś czas znajdujemy się na półpiętrze.
Jeśli chcemy wyjść z budynku, to pokonać trzeba i półpiętra i schody:)

Bardzo ważne, by osoby odchudzające się zostały uprzedzone o tym, jak przebiega sam proces zmniejszania masy ciała. Pozwala to na utrzymanie ich motywacji do zmian i umożliwia zrozumienie tego, co dzieje się z ich ciałem.
Pozdrawiam,
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
85
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ile powinno się chudnąć w ciągu tygodnia czy dobrze z bilansowanej diecie?bo zbyt szybki chudnięcie to efekt jo-jo, więc ile oznacza "zdrowe" chudnięcie.

Posty:
85
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ile powinno się chudnąć w ciągu tygodnia czy dobrze z bilansowanej diecie?bo zbyt szybki chudnięcie to efekt jo-jo, więc ile oznacza "zdrowe" chudnięcie

Posty:
322
dietetyk

Pamiętajmy, że najbardziej fizjologiczne chudnięcie to utrata 0,5-1 kg tygodniowo. W pierwszych tygodniach utrata masy ciała może być większa, co wynika z utraty wody. Natomiast przy stosowaniu zbilansowanej diety i wysiłku fizycznego przez dłuższy czas może nastąpić wzrost masy ciała, co oznacza rozbudowę tkanki mięśniowej, co należy uznać za szczególny sukces naszej diety i pozytywną zmianę.
Tak jak wspominałaś, zbyt szybka utrata masy ciała może być przyczyna efektu jo-jo. Czyli organizm będzie się zabezpieczał rezerwami tłuszczu na wypadek kolejnych restrykcyjnych diet i zbyt szybkiej utraty masy ciała.
Poza tym powolna utrata masy ciała, a w szczególności tkanki tłuszczowej (bo o nią chodzi nam najbardziej) jest fizjologiczne dla organizmu i nie obciąża go w usuwaniu toksyn uwolnionych z tkanki tłuszczowej.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)




Realizacja stronki: openBIT