16.04.2024 Dziś imieniny Bernarda, Biruty, Erwina


Herbata - jaką wybrać?



Jaką herbatkę pijacie i dlaczego? Osobiście jestem zwolenniczką zielonej herbaty. Cenie sobie jej łagodny smak, pozytywny wpływ na przemianę materii. Oprócz tego zawiera dużo cennych mikroelementów i witamin. A Wy?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżej



0

Komentarze

Posty:
91
nie związana/y ze służbą zdrowia

Hej:)
najczęściej piję herbatę zieloną i czerwoną,
zastanawiałam się, czy dodawanie świeżej cytryny nie wpływa negatywnie na właściwości tych herbat?

Posty:
178
nie związana/y ze służbą zdrowia

co do zielonej herbaty - to gorzej niestety ze smakiem!
A co do cytryny. To ponoć nie powinno się pić herbaty (tym razem mówię jednak o zwykłej) z cytryną, ponieważ wytwarzają się jakieś niekorzystne dla zdrowia związki.

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja bardzo lubię Rooibos. Ma przyjemny miodowy smak, ponoć jest bardzo zdrowa. Czytałam, że korzystnie wpływa na regulację ciśnienia.Lubię wypić filiżankę gorącej herbatki przed snem,a Roiboss można pić bez obawy, że się nie zaśnie, ponieważ nie zawiera kofeiny. Polecam :)

Posty:
42
Nie jestem związany z branżą medyczną

No ja też jestem zagorzałą zwolenniczką zielonej herbaty- oczywiście takiej sypanej a nie tej ekspresowej z torebki. Wypijam nawet 4-5 filiżanek dziennie- czy to nie za dużo?

Posty:
26
Nie jestem związany z branżą medyczną

Ja zawsze piję zieloną herbatę przed treningiem- żeby się trochę rozbudzić. Na redukcji też jest świetna! Poza tym ma mnóstwo antyoksydantów, więc jest wskazana przy wysiłku fizycznym.

Posty:
11
nie związana/y ze służbą zdrowia

Mnie kiedyś lekarz zabronił pić zieloną herbatę, bo podobno wychładza organizm. Było mi zimno bez przerwy no i w rozmowie się okazało, że wg pana doktora taka może być przyczyna. Ale to jakaś kosmiczna bzdura moim zdaniem!

Posty:
240
dietetyk

Żyletko,
bardzo mnie zainteresowało to, co napisałaś o zielonej herbacie.
Dotarłam do informacji, że podział produktów spożywczych na wychładzające, neutralne i rozgrzewające ma swoje podstawy w medycynie chińskiej.
Jeśli tęsknisz za smakiem zielonej herbaty, to jest na to rada:)
Aby uczynić herbatę napojem rozgrzewającym należy dodać do niej świeży korzeń imbiru.
Bardzo ciekawe, nie słyszałam o tym wcześniej.
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Czy picie zielonej herbaty rzeczywiście służy zdrowiu?

Posty:
27
nie związana/y ze służbą zdrowia

Trudno odpowiedzieć mi na Twoje pytanie Malgoniu, osobiście nie zauważyłam by miała na mnie zły wpływ.
Chciałam zwrócić Waszą uwagę na to, że na właściwości herbaty na pewno wpływa sposób jej zaparzania i jakość użytej wody.
Dla mnie picie herbaty to rytuał. Nie wyobrażam sobie popołudnia bez filiżanki znakomitej herbaty i kojącej muzyki.W końcu relaks i przywrócenie wewnętrznej harmonii są dla zdrowia i samopoczucia bardzo istotne. Pamiętajcie i o tym.
Czarownica

Posty:
322
dietetyk

Właściwości lecznicze zielonej herbaty wykorzystywane są w medycynie chińskiej i japońskiej już od wieków. Dowiedziono, że zawiera ona m.in. witaminy A, B, B2, C oraz wiele minerałów i mikroelementów. Naukowcy z Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu oraz z Instytutu Biologii Farmaceutycznej we Freiburgu potwierdzają, że składniki odkryte w zielonej herbacie umożliwiają skuteczną walkę z nękającymi nas dolegliwościami.
Lista dobroczynnego działania zielonej herbaty na nasz organizm jest dość długa. Japończycy wymieniają aż 61 dolegliwości, w leczeniu których napój ten może być pomocny, np.:
* chroni przed zawałem serca,
* łagodnie stymuluje krążenie,
* zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych,
* obniża poziom cholesterolu,
* zmniejsza ryzyko zachorowań na raka,
* wzmacnia zęby i kości,
* reguluje procesy trawienne.
Japońscy naukowcy wierzą także, że w zielonej herbacie tkwi tajemnica długiego życia. Zawarte w niej składniki wpływają bowiem hamująco na procesy starzenia się organizmu.
Szczególnie docenia się działanie pobudzające i odprężające zielonej herbaty. Popijając ją, łatwiej się skoncentrować, szybciej można się nauczyć tekstu na pamięć.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)




Realizacja stronki: openBIT