Czy żywność może leczyć? | Ochoroba.pl
02.08.2021 Dziś imieniny Gustawa, Kariny, Stefana

Wiedza użytkowników: diety

Czy żywność może leczyć?

avatar
Autor:
Wiek:
35 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
image

Coraz częściej słyszymy  zwiększeniu zachorowalności na choroby cywilizacyjne. Jak im zapobiec? Czy żywność może leczyć? Istnieje grupa związków szczególnie korzystnie wpływających na nasze zdrowie i jednocześnie zapobiegające powstawaniu chorób dieto zależnych.

Jakie składniki zawarte w jedzeniu zwalczają chorobę?

Walka z wolnymi rodnikami

W tlenowych procesach zachodzących w naszym organizmie powstają tzw. Produkty uboczne zwane ?wolnymi rodnikami?.  Są one niekorzystne dla nas, gdyż m.in. przyśpieszają procesy starzenia.  Substancjami czynnymi walczącymi w naszym organizmie z wolnymi rodnikami są antyutleniacze. Chronią one komórkę przed zniszczeniem neutralizując działanie wolnych rodników.  Substancjami wykazującymi takie działanie jest ?-karoten, witamina C. witamina E, a także enzymy wytwarzane z cynku, magnezu, miedzi i selenu. Najlepszym źródłem tych związków jest odpowiednio zbilansowana dieta, w szczególności spożywanie odpowiednich ilości warzyw i owoców.

Fitozwiązki

Są to biologicznie czynne komponenty pochodzenia roślinnego, które wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Największe ich ilości znajdują się w produktach pochodzenia roślinnego, czyli m.in. naturalnie zawarte są w warzywach i owocach., orzechach, pełnych ziarnach oraz roślinach strączkowych.


Dobroczynne bakterie
.

Są to kultury bakterii, które korzystnie wpływają na stan mikroflory jelitowej. Naturalnie znajdują się w fermentowych napojach mlecznych jak jogurty, kefiry, maślanki.  Szczególnie istotne są w przypadku stosowania antybiotykoterapii oraz w biegunkach.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT