Hemoroidy ? sposoby na zniwelowanie dolegliwości | Ochoroba.pl
02.08.2021 Dziś imieniny Gustawa, Kariny, Stefana

Wiedza użytkowników: porady

Hemoroidy ? sposoby na zniwelowanie dolegliwości

avatar
Autor:
Wiek:
35 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
image

Wiadomo że specjalistycznego leczenia nie są w stanie zastąpić domowych sposobów. Czasami sposoby naszych babć wypraktykowane przez stulecia są pomocne w zmniejszaniu dolegliwości związanych z tym schorzeniem.

Odprężające ciepło

Napełnij wannie ciepłą wodą i weź długą, odprężająca kąpiel. Siedź z podniesionym kolanami, aby ciepła woda miała jak największy dostęp do okolic odbytu. Przekonasz się, że poczujesz ulgę. Ciepłą woda poprawia krążenie krwi w chorym rejonie, przez co zmniejsza obrzęk żył.
Przed wejściem do wanny możesz dosypać do wody garść soli gorzkiej ? to wzmocni jeszcze efekt obkurczania się obrzękniętych hemoroidów. Rozmieszaj sól, aby dokładnie rozpuścił się w wodzie.

Jeśli dokuczają Ci hemoroidy zewnętrzne, przykładaj do nich ciepła i mokrą torebkę z herbatą. Możesz to robić kilka razy dziennie np. za każdym razem gdy idziemy do ubikacji. Ciepło łagodzi takie dolegliwości, a zawarta w herbacie tanina działa nie tylko przeciwbólowo, ale także ściągająco (przez co zmniejsza obrzęk) i przyspiesza krzepnięcie krwi (a więc także powstrzymuje krwawienie).

Smaruj ale nie drap

 Nasączenie wacika w niedestylowanym wyciągu z oczaru wirginijskiego i przyłóż do hemoroidów. Wyciąg z tej rośliny zawiera także składnik czynny ? taninę, która ściąga naczynia krwionośne i działa bakteriobójczo . Odrobina wazeliny również może przynieść ulgę- wazelina jest zresztą składnikiem wielu dostępnych bez recepty środków na hemoroidy. Podobnie działają witamina E w płynie oraz olejek z kiełków pszenicy. Nakładaj je wacikiem kilka razy dziennie.

Czasami też błogie lenistwo

Kilka razy w ciągu dnia znajdź sobie wygodną kanapę i wyciągnij się na niej z nogami uniesionymi do góry. To co dobre na skołatane nerwy, jak się okazuje ? działa dobrze także na hemoroidy. W tej pozycji zmniejsza się nacisk na okolicę odbytu, jednocześnie poprawiając w tym rejonie krążenie krwi. Jeśli praca zawodowa uniemożliwia zastosowanie tego sposobu a do tego masz pracę siedzącą staraj się jak najczęściej zmieniać pozycję.

Modyfikacja diety
Postaraj się a by twoja dieta została wzbogacona w błonnik. Dieta bogata w włókno roślinne znacząco redukuje objawy hemoroidów, w tym także ból i krwawienie. Pokarmy bogate w błonnik to głównie pełnoziarniste pieczywo, kasze, płatki, ryż brązowy, warzywa i owoce.

Mniej siedź, mniej dźwigaj
Każdy kto dużo siedzi, powinien też dużo stać. Wskazane jest by raz na godzinę robić sobie pięciominutową przerwę. Każde wstanie z krzesła zmniejsza ciśnienie w okolicach odbytu. Także podnoszenie ciężkich rzeczy sprzyja podwyższaniu się ciśnienia w okolicach odbytu, co sprzyjać krwawieniu z guzków.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT