16.07.2024 Dziś imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli


Poranne mdłości u narzeczonej- co na śniadanie?Posty:
20

Hej!
Moja narzeczona jest w 3 miesiącu ciąży i nadal ma mdłości-na szczęście tylko rano. Pracuje w szpitalu i często musi być w pracy bardzo wcześnie, ok. 6, czyli musi zjeść śniadanie po 5 i z tym ma duże trudności. Boję się, że rezygnując ze śniadania robi sobie krzywdę.
Czy podawać jej na śniadanie, żeby nie zemdlała i miała energię?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejNie jestem związany z branżą medyczną

Komentarze

Posty:
88
dietetyk

Grzegorzu!
Mdłości ustają zazwyczaj po 12 tygodniu ciąży, możliwe jest zatem, że twoja narzeczona niedługo poczuje się lepiej. Poniżej zamieszczam rady, które pozwolą złagodzić mdłości:
? Przed wstaniem z łóżka twoja narzeczona powinna zjeść jakąś przekąskę. Mogą to być biszkopty, odrobinę ulubionych płatków z mlekiem, słodki owoc. Następnie powinna się położyć i odczekać kilkanaście minut, aż poziom cukru się podniesie
? Śniadanie kobiety w ciąży powinno składać się z następujących składników:
- Węglowodany: ciemne pieczywo, płatki owsiane, musli
- Pełnowartościowe białko: mleko, jogurt, wędlina, ser biały, jajko
- Tłuszcz: np. świeże masło (cienka warstwa)
- Owoce: np. banan wkrojony do płatków, maliny, porzeczki
- Warzywa
? Rozumiem, że przy porannych mdłościach zjedzenie takiego śniadania może być trudne, dlatego też narzeczona powinna przez jakiś czas jeść posiłki półpłynne: np. owsiankę z miękkimi owocami, musy owocowe, budynie, jogurty, serki owocowe
? Następnie w pracy może spróbować zjeść normalne śniadanie czyli np.m kanapki z pełnoziarnistym chlebem, wędliną drobiową i warzywami lub sałatkę.

Posty:
20
Nie jestem związany z branżą medyczną

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
mam jeszcze jedno pytanie: tuż obok naszego bloku jest japońska restauracja, w której podają nasze ulubione sushi. Ania upiera się, że już nie możemy tam chodzić, bo w ciąży nie je się surowych ryb. Nie bardzo rozumiem czemu- przecież te ryby są badane i skoro nie mogą zaszkodzić "zwykłym" ludziom to kobiecie w ciąży też nie...
Co Panie o tym sądzą?

Posty:
88
dietetyk

Surowe ryby i owoce morza są niewskazane dla kobiet w ciąży, ponieważ mogą być zakażone bakterią Listeria monocytogenes odpowiedzialną za rozwój choroby zwanej listeriozą. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla rozwijającego się płodu- może powodować nawet jego obumarcie. Dlatego radzę, aby przez okres sushi powstrzymać się od spożywania sushi i wypróbować kuchni z innych części świata ;)
Pozdrawiam
Monika Gibniewska

Posty:
11
nie związana/y ze służbą zdrowia

No słyszałam o tym, jakieś trzy lata temu znaleźli chyba tą bakterię o której piszesz w łososiu bałtyckim kupionym w carrefourze. Pamiętam, że mówili wtedy że listeria występuje w takich produktach, tylko że w tym przypadku była przekroczona norma.

Posty:
88
dietetyk

W przypadku kobiet w ciąży nawet mała ilość tych bakterii może być szkodliwa, dlatego też zalecamy całkowitą rezygnację ze spożywania surowych ryb.
Pozdrawiam
Monika Gibniewska

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Grzegorzu poleć swojej narzeczonej lekturę artykułu z domowymi sposobami na poranne nudności
http://www.ochoroba.pl/artykuly/2481-poranne-nudnosci-ciezarnych-%E2%80%93-domowe-sposoby-na-ich-zlagodzenie


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT