16.07.2024 Dziś imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli


Moja mama ma duża nadwagę. Jak ją zachęcić do odchudzania?Posty:
137

Cześć!

Moja mama ma 55 lat i ma dużą nadwagę. W ciągu kilkulat przytyła 10 kg i wygląda bardzo źle. Poza tym zaczyna miec problemy z poruszaniem się. Od razu mówię, że jest zdrowa, ta nadwaga to wynik tragicznej diety i braku ruchu. 

Sama nei wiem co robić. Miała na początek zrezygnować z niezdrowej żywności. Wytrzymała... 1 dzień. Miała ćwiczyć w domu, kupiłam jej rowerek- stoi w piwnicy. 1 dzień jest pozytywnie nastawiona, nastepnego dnia mówi, że nie musi się odchduzać, bo nie ma dla kogo. 

Nie mam już do niej cierpliwości, ale nie chcę rezygnować, bo będzie coraz gorzej.

jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżej0

Komentarze

Posty:
109
Nie jestem związany z branżą medyczną

Widzisz, ja mam 50 lat i jakiś zcas temu myślałam jak Twoja mama. jestem po rozwodzie, więc równiez myślałam, że nie mam dla kogo się starać. Miałam 15 kg nadwagi i dopiero wtedy odczułam dolegliwości ze strony stawów, serca, nadciśnienia... I dopiero jak znalazłam się w szpitalu zrozumiałam, że musze zacząć o siebie dbać...

Wytłumacz mamie, że nadwaga to nie tylko problem estetyczny,a  przede wzystkim zdrowotny-powinno podziałać.

Posty:
46
nie związana/y ze służbą zdrowia

A może wizyta u dietetyka?

Moja mama miała taką świadomość, że skoro płaci 100 zł za wizytę to trzeba zastosować się do wskazówek, bo szkoda wydawać kasę bez sensu ;)

Posty:
47
nie związana/y ze służbą zdrowia

W zupełności zgadzam się z jenny, porada dietetyka nie tylko zachęci (bo za to sę zapłaciło)_, a dodatkowo fachowo przedstawiony sposób odchudzania, rozwiewa mit, że przy odchudzaniu człowiek głoduje.

A poza tym to na pewno trzeba mieć motywację, bo bez aktywności fizycznej to troszkę kiepsko to odchudzanie idzie. 

Posty:
48
nie związana/y ze służbą zdrowia

A może niech zacznie wychodzić na jakieś potańcówki, na kawę, herbatkę. Moja mama zaczęła życie towarzyskie tuz pzred 50-tką. Wcześniej zajmowała sie młodszą siostrą, siedziała w domu i wychodziła tylko do pracy. Nie dbała o siebie, miała nadwagę, nie malowała się. Pewnego razu poszła na spotkanie klasowe ludzi z dawnego liceum. I w końcu zrozumiała, że inne osoby w  jej wieku też moga się bawić i być atrakcyjne. Przestała neizdrowo jeść, zmieniła nawyki żywieniowe, poszła do fryzjera, kosmetyczki. W ciągu kilku miesięcy schudła 10 kg i jest piękna:) Myślę, że wystarczy jakiś bodziec, który da Twojej mamie motywację:)

Posty:
26
nie związana/y ze służbą zdrowia

Jesli chodzi o aspekt finansowy to zobrazuj mamie ile kosztuje leczenie przewlekłych chorob dietozależnych: nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy... Na niektórych to działa...

Posty:
137
0

Hmm, kwestia finansowa jest na pewno dla niej ważna.

Może po prostu zapłacę za tę wizytę w poradni dietetycznej, bo sama raczej kasy na to nei wyda... A i tak będzie jej głupio, że wydałam kasę a ona się nie stosuje do diety ;)

A co z ćwiczeniami? Ona nie chce jeździć na rowerku w domu, na fitness nie pojdzie bo ejst za stara na takie wygibasy. na pewno trochę ruchu jej się przyda...

A pomysł z tym, żeby gdzieś zaczęła wychodzić jest świetny:) Jak tylko sie z nią spotkam to ją "zmuszę" do odwiedzenia starych znajomych...

Posty:
33
nie związana/y ze służbą zdrowia

A moze np. zacznij chodzic wraz z nią na areobik, basen czy biegać. We dwoje zawsze raźniej. A aktywność w odchudzaniu jest bardzo ważna.

Posty:
46
nie związana/y ze służbą zdrowia

A może aqua-aerobic? Na takich zajęciach zajęciach zazwyczaj są panie w wieku Twojej mamy, więc nei będzie się krępować...

Posty:
137
0

Dzięki dziewczyny:)

Wizyta u dietetyka zamówiona, zapisałam mamę na zajęcia na basenie:) Na razie jest pełna entuzjazmu, mam nadzieję, że go utrzyma... ;)


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT