16.07.2024 Dziś imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli


Czy woda gazowana jest niezdrowa?Posty:
119

Pytam, bo we wszelkiego rodzaju dietach zaleca się picie wody niegazowanej. Ja jednak uwielbiam gazowaną lub lekko gazowaną wodę. Czy one są niezdrowe?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Może tutaj znajdziesz interesujące Cie informacje: http://www.ochoroba.pl/grupy/woda-butelkowana . Woda gazowana ponoć nie jest taka straszna jak ją malują, ale warto wiedzieć kto nie powinien po nią sięgać.

Posty:
322
dietetyk

To raczej kwestia gustu niż zdrowia. Jedynie przy dolegliwościach gastrycznych woda gazowana może powodować dyskomfort. Przy wzdęciach bąbelki są dodatkowym źródłem gazów, które będą nasilać dolegliwości.
Wodę z bąbelkami warto za to pić po wysiłku, bo m.in. nasila wytwarzanie moczu, z którym wydalane są toksyny. Nie powinniśmy podawać jej dzieciom, gdyż piją dość łapczywie, a duża ilość zebranego w żołądku gazu jest dla nich szkodliwa.

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Woda lekko gazowana najlepsza jest z sokiem malinowym:)

Posty:
24
nie związana/y ze służbą zdrowia

Niektórzy uważają, że woda gazowana lepiej koi pragnienie, ale nie wiem czy jest dla tego inne uzasadnienie niż ich subiektywne odczucia. Osobiście pijam niegazowaną mineralną.

Posty:
322
dietetyk

Uważa się, że woda gazowana lepiej gasi pragnienie niż woda niegazowana. Ma to związek z dwutlenkiem węgla, którym nasyca się wodę. Powoduje on jej musowanie, co w czasie picia daje złudzenie chłodu i orzeźwienia. Oczywiście jest to tylko odczucie subiektywne, gdyż wody gazowanej jesteśmy w stanie wypić mniej niż wody niegazowanej, gdyż dwutlenek węgla zawarty w gazowanej wodzie będzie dawał poczucie pełności.
Więc w upalne dni polecam wodę niegazowaną i trzeba pamiętać, że pojawienie się pragnienia jest to jeden z pierwszych symptomów odwodnienia.

Posty:
48
nie związana/y ze służbą zdrowia

ja nie mogę pić wody gazowanej, bo strasznie mi się po niej odbija a brzuch mam jak balon.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT