Bezpłatne badania genetyczne - sprawdź w których województwach | Ochoroba.pl
22.05.2018 Dziś imieniny Emila, Neleny, Romy


Bezpłatne badania genetyczne - sprawdź w których województwach


Pacjenci należący do śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego Oddziału NFZ mogą skorzystać z bezpłatnych badań medycznych, jeżeli istnieją ku temu wskazania medyczne.
 
Do grupy bezpłatnych badań zalicza się:

- badania na obecność wirusów i bakterii przenoszonych drogą płciową  - wirus HPV, chlamydia trachomatis
- badania diagnozujące choroby genetyczne - rak piersi i jajnika, celiakia, nietolerancja laktozy, zespół Gilberta, mukowiscydoza, zakrzepica . 
 
 
 
Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych badań genetycznych? 
 
Badania DNA do tej pory były niedostępne dla wielu pacjentów przede wszystkich ze względu na wysoki koszt. Swoją czułością i skutecznością często przewyższają tradycyjne badania, choć niewielu o tym wie. Badania genetyczne w medycynie - bo o nich mowa, coraz częściej stosowane są w rutynowej diagnostyce chorób zwłaszcza, że dzięki refundacji z NFZ wiele z nich można wykonać nieodpłatnie. Jest to zatem doskonała okazja dla pacjentów, u których z różnych przyczyn nie została postawiona jak dotąd jednoznaczna diagnoza, a którzy nie byli w stanie wykonać badania DNA w zakresie prywatnym.

Jak skorzystać z bezpłatnych badań medycznych? 

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań medycznych jest:

przynależność do jednego z trzech oddziałów NFZ: śląskiego, opolskiego lub dolnośląskiego, 
posiadanie aktualnego zaświadczenia o ubezpieczeniu zdrowotnym 
uzyskanie skierowania od lekarza
 
W przypadku diagnostyki zakażeń układu moczowo-płciowego (HPV, chlamydia trachomatis) skierowanie powinno być wystawione przez lekarza ginekologa do Pracowni Diagnostycznej.  Ponadto do badania w kierunku wirusa HPV niezbędne jest dołączenie wyniku badania cytologicznego bądź kolposkopii, który wskazuje na jakiekolwiek nieprawidłowości. 


Natomiast w przypadku diagnostyki chorób genetycznych lekarz rodzinny bądź inny specjalista wystawia skierowanie do Poradni Genetycznej, a następnie Pacjent udaje się na wizytę do Opola.  

Gdzie można uzyskać więcej informacji:

Dodatkowych  informacji o bezpłatnych badaniach medycznych udziela Dyrektor Biura Handlowego Laboratorium testDNA Barbara Prokurat  pod numerem telefonu  (032) 363 08 76 lub 800-007-771 (bezpłatna infolinia) lub adresem e-mail: barbara.prokurat@testdna.plNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT